بهترین فیلم انگیزشی برای درس خواندن چیست؟

بهترین فیلم انگیزشی برای درس خواندن چیست؟

فهرست مطالب

بهترین فیلم انگیزشی برای درس خواندن

داشتن انگیزه در زندگی، برای هر کاری لازم است. اصلا موتور حرکتی آدم‌ها، همین انگیزه‌شان است.

اصلا برای همین است که می‌گویند:«آدمی به امید زنده است.»

برای موفقیت در هر امری، باید یک روح سرزنده و شاداب داشت. کنکور هم یکی از این موارد است.

در ادامه مقاله(بهترین فیلم انگیزشی برای درس خواندن)، به شما خواهم گفت چه کار کنید تا بتوانید این روحیه سرزنده را در خودتان تقویت کنید و موتور حرکتی خودتان را با بیشترین سرعت در مسیر کنکور، راه بیندازید.

اگر انگیزه درس خواندن نداری شاید بتونی با جلسات مشاوره مشکل انگیزه خودت رو حل کنی 

مرکز مشاور تحصیلی در مشهد

انگیزه که بود و چه کرد؟

انگیزه در نظر همه ما، یک حالت ذهنی است.

بله. درست است. انگیزه یک حالت ذهنی است اما صرفا معنای آن همین نیست.

انگیزه باید همراه با اقدام و حرکت هم باشد. توقع ندارید که تنها با گفتن جملاتی مثل «من پر از انگیزه هستم» یا «من به موفقیت می‌رسم.»، رتبه برتر بشوید؟!

داشتن انگیزه به رفتارهای ما جهت می‌دهد. ما را در مسیرمان هدایت می‌کند و کمک می‌کند که بهتر با مشکلات روبه‌رو شویم و برای رسیدن به اهدافمان، پافشاری بیشتری داشته باشیم.
همچنین انگیزه و امید، شدت عمل و انرژی ما را نیز افزایش می‌دهد.

انگیزه می‌تواند مثبت یا منفی باشد که ما در اینجا مدنظرمان، انگیزه مثبت است که نتایج بسیار خوبی را در پی دارد.

انگیزه باعث رقابت‌طلبی می‌شود. حتما با کلمه رقابت، یاد کنکور افتادید. بله. یکی از چیزهایی که ممکن است شما در طول مسیر کنکور، با آن دست و پنجه نرم کنید، افتادن در دام بی‌انگیزگی است.

وقتی که احساس می‌کنید تمام شوق خود را از دست داده‌اید و اهدافتان را گم کرده‌اید یا دیگر علاقه‌ای به آن‌ها ندارید.

در چنین زمانی که احساس یأس و ناامیدی می‌کنید، بهتر است چندین کار برای بهتر شدن حالتان انجام بدهید. در ادامه مقاله، چندین نکته برای دوباره برگشتن به مسیر، برای شما بازگو می‌کنم.

استراحت و تفریح همیشه اتلاف ‌وقت نیست!

در این بخش از مقاله(بهترین فیلم انگیزشی برای درس خواندن) درباره این موضوع صحبت می کنیم که استراحت به ما انگیزه می دهد یا مارا تنبل تر می کند.

خستگی ذهنی، باعث ناامیدی و بی‌انگیزگی می‌شود. بیشتر کنکوری‌ها تصور می‌کنند برای نتیجه بهتر، لازم است شبانه روزی تلاش کنند و تفریح و استراحت برایشان حرام! است.

اما باید بدانید که این روش کار یک ربات است نه یک انسان!

انسان‌ها در کنار تلاش کردن برای یک هدف، نیاز به استراحت دارند. شما می‌توانید برای یک استراحت مفید، با دوستان و خانواده‌تان وقت بگذرانید یا یک فیلم خوب ببینید.

البته فراموش نکنید که این تفریحات باید بهینه و حساب شده باشد و شما را از مسیر دور نکند.

یکی ازعوامل مهم در افرایش انگیزه و علاقه به درس خواندن ،داشتن روتین هست برای یک دانش آموز کنکوری بسیار مهم است داشتن روتین 

اگر دوس داری بدانی روتین رتبه های برتر چی بوده مقاله زیر را مطالعه کن 

برنامه روتین روزانه کنکور رتبه برتر ها چیست؟

منفی‌گرایی را بس کن!

منفی گرایی را بس کن
منفی گرایی را بس کن(بهترین فیلم انگیزشی برای درس خواندن)

انگیزه کنکوری

در این بخش از مقاله(بهترین فیلم انگیزشی برای درس خواندن) درباره این موضوع صحبت می کنیم که چگونه یک دانش آموز کنکوری انگیزه را پیدا کند 

در مورد آینده خود منفی‌گرا نباشید و همچنین سعی کنید با افراد منفی‌گرا معاشرت نکنید.

چنین افرادی انرژی و انگیزه شما را کاملا از بین می‌برند. بدبینی، به طور کلی باعث عدم تمرکز شما می‌شود.

افرادی که دائما به شما حرف‌های منفی می‌زنند مانند: «اگر قبول نشیم چی؟» یا «من که بعید می‌دونم بتونیم فیزیک رو درصد خوبی بیاریم.»

باعث می‌شوند در ذهن شما وحشتی ایجاد بشود و کم کم باور می‌کنید که ناتوان هستید و هرگز نمی‌توانید به آن چه که می‌خواهید برسید. پس باید شروع به تغییر نگرش منفی خود بکنید و دوستان منفی‌گرا را فراموش!

قدم‌های کوچک و لذت‌بخش

هر قدم کوچکی که برای خودتان برمیدارید، یک آجر سرنوشت ساز در ساخت قلعه موفقیتتان است.

این کارهای کوچک را جدی بگیرید. برای مثال، وقتی شما فیلم آموزشی حتی کوتاهی از استاد موردعلاقه‌تان می‌بینید چند تست از مبحث مورد علاقه‌تان یا مبحثی که در آن توانایی دارید تحلیل می‌کنید

یا اینکه صحبت هرچند کوتاهی با مشاور خودتان دارید، یک قدم رو به جلو برداشته‌اید و همه این‌ها، در مسیر شما تاثیر گذار است چرا که اعتماد به نفستان را زیاد می‌کند و این موضوع در انگیزه و اراده شما تاثیر به‌سزایی دارد.

از شکست‌های گذشته نترس!

در خصوص این مورد، فرض کنید آماده هستید که چندین تست شیمی بزنید اما ناگهان به یاد این می‌افتید که در درس شیمی آزمون هفته گذشته، درصد به دست آمده، کمتر از درصد موردنظرتان بوده است.

چه احساسی خواهید داشت؟ من که فکر می‌کنم در این مواقع ناگهان بختکی! روی روحیه آدم می‌افتد و تمام انگیزه را از وجود او می‌بلعد.

پس باید این ویژگی را در خودتان تقویت کنید که از شکست‌های گذشته نترسید اما از آن‌ها درس گرفته و به چشم یک تجربه بهشان نگاه کنید.

تصور موفقیت

سعی کنید خودتان را در موقعیتی که می‌خواهید به آن برسید، تصور کنید. وقتی روی تصویر اهدافتان تمرکز می‌کنید، انگیزه دوباره در شما جان می‌گیرد.

یادتان باشد که همه چیز در ذهن شما اتفاق می‌افتد و ذهن شما باید آماده و مشتاق موفقیتتان باشد.

این فیلم را حتما play کن!

در مطالب بالاتر در این مقاله، به فیلم دیدن به عنوان یک تفریح مفید اشاره کردم. حالا چه بهتر است که این فیلم، در راستای انگیزه دادن به شما باشد و از فیلم‌های غمگین و ناراحت کننده دوری کنید.

در ادامه مقاله (بهترین فیلم انگیزشی برای درس خواندن)، به شما چندین فیلم که باعث زیاد شدن انگیزه‌تان می‌شود، معرفی می‌کنم

جنگ جریان‌

جنگ جریان
فیلم جنگ جریان(بهترین فیلم انگیزشی برای درس خواندن)

این قسمت را عشق فیزیک‌ها بخوانند!
جنگ جریان یک فیلم تاریخی در مورد اختلافات ادیسون و نیکولا تسلا بر سر جریان برق مستقیم و متناوب است که در سال 1880 اتفاق می‌افتد.

نام فیلم از روی اجلاسی برگرفته شده که در آن زمان در این خصوص برگزار شد و جنگ جریان‌ها نامیده شد. این جنگ یکی از طولانی‌ترین جنگ‌های علمی بود که در آخر علیرغم قدرت رسانه‌ای و تبلیغی و همچنین نفوذ ادیسون، نیکولا تسلا در آن پیروز شد.

می‌دانید خانه‌هایمان از جریان برق متناوب استفاده می‌کنند!

برای دانلود فیلم کلیک کنید 

نظریه همه چیز

نظریه همه چیز
فیلم نظریه همه چیز(بهترین فیلم انگیزشی برای درس خواندن)

واقعا کسی هست که حتی یکبار هم نام استیون هاوکینگ را نشنیده باشد؟

فیزیکدان و‌ کیهان‌شناس برجسته و نابغه‌ای تکرار نشدنی که چهل سال سابقه فعالیت علمی داشت و با مطالعاتی در مورد کیهان‌شناسی و گرانش کوانتومی در سیاه‌چاله، شناخته شده است.

این فیلم به نوعی زندگینامه اوست و ابعاد مختلف زندگی‌اش را از جمله رشد علمی، روند بیماری سختی که داشت و‌ حتی روابط عاشقانه‌اش را به تصویر می‌کشد.

بعد از تماشای این فیلم، همه ما به این فکر خواهیم کرد که استیون هاوکینگ، الگوی مناسبی برای مقاومت در برابر سخت‌ترین مشکلات است.

برای دانلود فیلم کلیک کنید 

یک ذهن زیبا

ذهن زیبا
فیلم ذهن زیبا(بهترین فیلم انگیزشی برای درس خواندن)

جان فوربز نَش، ریاضی‌دان آمریکایی و برنده جایزه نوبل اقتصاد بود. او در زمینه نظریه بازی‌، هندسه دیفرانسیل و معادله دیفرانسیل با مشتقات جزئی، نقش برجسته‌ای داشت.

این فیلم، زندگینامه او را با توجه به مسائل روان گسیختگی‌ای که داشت، به تصویر می‌کشد.

این‌که او چگونه با وجود این مشکل، توانست به موفقیت دست پیدا کند.
توصیه می‌کنم این فیلم در گزینه‌های انتخابی‌تان باشد!

برای دانلود فیلم کلیک کنید 

مربی کارتر

مربی کارتر
فیلم مربی کارتر(بهترین فیلم انگیزشی برای درس خواندن)

اگر دنبال بهترین فیلم انگیزشی برای درس خواندن این فیلم خیلیی باحاله 

این فیلم بر اساس زندگی کن کارتر، مربی بسکتبال ساخته شده است.
تیم‌ او، عادت دارند به شکست خوردن.

نامنطم و بی‌انگیزه‌اند اما کن کارتر که خود قبلا بازیکن این تیم بوده، با اصلاح این تیم، آن‌ها را از خود تخریبی به خودسازی می‌رساند و برجسته‌ترین تیم مسابقات می‌شوند.

با خواندن موضوع فیلم، یاد چه چیزی در وجود خودت می‌افتی؟

برای دانلود فیلم کلیک کنید 

کرید

کرید
فیلم کرید (بهترین فیلم انگیزشی برای درس خواندن)

اگر دنبال بهترین فیلم انگیزشی برای درس خواندن این فیلم کاملا بهت اثبات می کنه باید پشتکار داشته باشی و نتیجه پشتکار هم بهت نشون میده 

این فیلم، باز هم یک فیلم ورزشی در مورد یک قهرمان سابق بوکس به نام راکی است. که حالا مربی فرزند رقیب و دوست سابقش شده است.

فیلم‌هایی با تِم ورزشی، معمولا انرژی و انگیزه ما را بالاتر می‌برند و از دیدن تلاش‌های یک قهرمان برای کسب موفقیت، لذت می‌بریم. شاید بعد از تماشای این فیلم‌ها، ورزشکار شدیم!

برای دانلود فیلم کلیک کنید 

شکست ناپذیر

شکست ناپذیر
فیلم شکست ناپذیر (بهترین فیلم انگیزشی برای درس خواندن)

به نظرم داستان این فیلم، که روایتی واقعی از یک قهرمان المپیک به نام لویی زامپرینی است، سخت‌ترین چیزی است که یک آدم می‌تواند تجربه کند.
۴۷ روز زندگی بدون آب و غذا و سرگردان در اقیانوس!
خودتان ببینید.

برای دانلود فیلم کلیک کنید 

چرا فیلم انگیزشی ببینیم؟

همه ما، داستان‌ها را دوست داریم.

داستان‌های آدم‌هایی که مسیرشان را طی کرده‌اند و در آخر شاهد موفقیت‌ها هستیم. بیننده اشک‌هایی که از سر سوق از چشم‌ها جاری می‌شوند.

وقتی فیلمی را می‌بینیم، در بیشتر اوقات، درگیر موضوع آن می‌شویم.

انگار که به دنیای آن فیلم سفر می‌کنیم و با شخصیت‌ها زندگی می‌کنیم و جلو می‌رویم پس چه بهتر است که درگیر دنیای فیلمی بشویم که می تواند قسمت مهمی از روحیه مان، یعنی امید و انگیزه را، زیر و رو کند و دستی به سر و روی شوق وجودمان بکشد.


در این مقاله (بهترین فیلم انگیزشی برای درس خواندن)، ده فیلم معرفی شد که با تماشای هرکدام از آن‌ها، می‌توانید به درک جدیدی از امید، انگیزه و استقامت برسید.

فیلم‌هایی که تعداد زیادی از آن‌ها بر اساس داستان‌های واقعی افرادی است که در نهایت به آن‌چیزی که در سر داشتند، رسیدند.

می‌بینیم قدرت انسان، فراتر از آن چیزی است که همیشه فکر می‌کنیم. درس گرفتن از این داستان‌ها، همیشه باعث تغییر نگرش ما نسبت به اتفاقاتی که در
طول مسیرمان برایمان می‌افتد، می‌شود.

شاید گاهی در هنگام درس خواندن و فکر کردن به آینده، پیش بیاید که به یک حرف دلگرم کننده، به یک پتانسیل برای ادامه حرکتتان، نیاز داشته باشید اما وقت ندارید که فیلم‌هایی دوساعته تماشا کنید و شاید حتی حوصله!

در سایت آکادمی کیادرس، شما می‌توانید به ویدیوهای کوتاه انگیزشی دسترسی داشته باشید و مانند یک کپسول انرژی، از آن‌ها در طول روز استفاده کنید.

جمع بندی

سخن پایانی من در این مقاله (بهترین فیلم‌ انگیزشی برای درس خواندن) تاکید دوباره بر روی اهمیت نگرش است.

به انگیزه‌های درونیتان توجه کنید و اجازه ندهید روی آینه امیدتان که در آن می‌توانید خودتان در آینده‌ای شیرین، ببینید، غباری بنشیند.

احتمالا کسانی را دیده‌اید که با تلاشی کمتر از حد انتظار، اما با انگیزه بالا، شروع به جبران اشتباهات گذشته‌شان می‌کنند.

در نظر ما، شاید کاری بیهوده بیاید و تصور کنیم این آب ریخته شده و جمع کردنش فقط اتلاف وقت است اما در آخر شاهد آن خواهیم بود که به یک قدمی موفقیت می‌رسند و به آن دست پیدا می‌کنند.

شاید شما خیلی تلاش کنید. ساعت‌ها درس بخوانید و هزاران! تست بزنید اما یادتان باشد، اقدام‌ بدون امید، مانند گیاهی است که در ابتدا زیبا و شکیل به نطر می‌رسد اما کم‌کم بر اثر کمبود آب و نور، می‌خشکد.

سوالات متداول:

– من یک کنکوری هستم و برنامه درسی پری دارم، فیلم دیدن برای من اتلاف وقت محسوب نمی‌شود؟

شما می‌توانید در آخرین روزهای هفته، تماشای این فیلم‌های انگیزشی را در برنامه خود جا بدهید تا هم خستگی هفته گذشته از ذهنتان پاک بشود و همچنین شروعی با انگیزه برای هفته بعدی باشد.

-در درس خواندنم اشتباهات زیادی کرده‌ام و حالا فکر می‌کنم دیگر زمانی نمانده. چه باید بکنم؟

بهتر است به این فکر کنید که امروز شروع کردن، بهتر از هرگز شروع نکردن است. در فیلم‌هایی که معرفی شد شما می‌توانید ببینید گاهی شخصیت‌ها اشتباه کرده‌اند اما بعد به صدد جبران آن برآمده‌اند و با امید و انگیزه، ادامه داده‌اند.

– با خستگی ذهنی چه باید کرد؟

در مقاله بالا، توضیح داده‌ام که خستگی ذهنی هم مانند خستگی بدنی، نیاز به استراحت دارد و شما می‌توانید در برنامه خود، زمانی برای استراحتی مفید و بهینه قرار بدهید.

5/5 - (5 امتیاز)

لینک مطلب

https://kiaac.ir/?p=4283

در صورت هرگونه سوال درباره مسائل درسی و تحصیلی و درخواست مشاوره و برنامه ریزی حرفه ای میتوانید از طریق واتساپ و تماس مستقیم با شماره  ۰۹۱۰۰۸۰۰۷۱۸  با مشاوران ما در ارتباط باشید

انگیزیشی و جزوه و اخبار

اگر دلت جزوه های کاربردی و تخصصی تر و کلیپ های انگیزشی خفن تر میخاد
یا اخبار تازه کنکور و مدارس رو میخوای بدونی

دلت نکات مشاوره ای و پادکست انگیزشی میخاد؟

به کانال تلگرام کیادرس سر بزن
kia_ac@
>تازه یادم رفت کد تخفیف خدمات و محصولات در داخل کانال تلگرام پین میشه دائم چکش کن (ازدست ندیا!!!)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در کیادرس ثبت نام کن

پرتال دانش آموزی

سلام دانش آموز گرامی

درصورتی که ثبت نام خود را برای خدمات آموزشی انجام داده اید

می توانید با با نام کاربری و رمز عبور شخصی خود وارد پنل شخصی خود شده و آزمون و جلسات خود را شرکت کنید

درصورتی که هم ثبت نام نکرده اید

یک سری به

خدمات آموزشی کیادرس

بزنید ضرر نمی کنید

حالت خوب نیس؟

اگر نمی دونی از کجا باید شروع کنی؟

اگر نمی تونی متمرکز مطالعه کنی !

اگر به برنامه ریزی ات نمیرسی !

اگر تو آزمونات پیشرفت نمی کنی 

اگر حوصله درس خوندن رو نداری ؟

لازمه یک تغیری تو زندگیت بدی